Gülşehir İŞKUR’dan Cevap Bekliyor !

Gülşehir İŞKUR’dan Cevap Bekliyor !

Gülşehirliler İŞKUR’dan Cevap Bekliyor ! 

Tüm Gülşehir Nevşehir İŞKUR Müdürlüğü’ne yönelttiğimiz projenin cevabını bekliyor. Şantiye Alanına Dönüşen Gülşehir Belediyesine neden İşçi Kontenjanı Verilmiyor ?

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, İstihdamı artırmak ve toplumun belli bir kesimini iş hayatına kazandırmak için ”Toplum Yararına Çalışma” programı kapsamında İŞKUR Müdürlüklerine iş alımları için yetki verdi.

Program kapsamında, Nevşehir İl Özel İdaresi, İl ve İlçe Belediyeleri ve Müftülüklerde çalışan istihdamı yapıldı. Çok sayıda istihdam yapılırken, çok yoğun bir başvuru vardı.İstihdam edilen bu personelin maaş ve diğer giderleri Devlet tarafından karşılanıyor.Böylece Belediye ve diğer kurumlara da herhangi bir mali yük oluşmazken, istihdama ve ailelerin geçimlerine de bir katkı sağlanıyor.

İş alımları gerçekleşirken çok acı bir gerçekle de karşılaştık. Nevşehir’de bulunan belediyelere kontenjan ayrılırken, Gülşehir Belediyesine ayrı muamele yapılarak işkur işçisi verilmediğini gördük. Buna göre; ”Toplum Yararına Çalışma” programı kapsamında Gülşehir’e kontenjan ayrılmadığını, Gülşehir Belediyesinin proje sunmadığını iddaa edenler için Nevşehir İşkur Müdürlüğüne sunduğumuz projeyi kamuoyumuzun takdirine bırakıyoruz.

VAHDİ ARISOY

Gülşehir Belediye Başkanı

Etkinlik Takvimi

İLETİŞİM BİLGİLERİ

Adres   : KARAVEZİR MAHALLESİ KIZILIRMAK CADDESİ, 50900 Gülşehir / NEVŞEHİR

Telefon : (0384) 411 3003
Faks : (0384) 411 3905