Hizmet Dolu 2 Yıl

Hizmet Dolu 2 Yıl

Muhterem Hemşerilerim,

        

           2014 Mahalli İdareler Seçimlerinde çok yüksek bir oy oranı ile bizlere teveccüh göstermeniz, ben ve ekibimi gece gündüz demeden çalışmaya sevk etti. Bu makama seçildikten sonra bizlere oy veren vermeyen siyasal düşüncesine bakmaksızın herkese aynı yakınlıkta olduk ve olmaya da devam edeceğiz. Belediye yalnız başkan ve ekibinin değil hepimizin belediyesidir. Belediyemizde ben dahil  herkesin payı 12219 da 1 bir dir. Hiç kimsenin payı bir diğerinden fazla değildir. Yaşlı, genç, zengin, fakir hepimizin hissesi eşittir. Bu nedenle çalışmalarımızda önceliğimiz toplumun büyük katmanlarına ulaşmak, kıt kaynaklarımızla daha çok kişiye hizmet götürmektir. Borca batık bir belediye devraldığımız hepinizin yüksek malumlarıdır. Biraz sonra aşağıda arz edeceğim hizmet ve yatırımların kaynağını tasarruf politikamız ve mal alımında gösterdiğimiz titizliğimizle bulduk. Benim siz değerli vatandaşlarımızdan istirhamım şahsi menfaatleriniz için değil toplum menfaati için belediyemize öneri getirmekten çekinmemenizdir. Harcadığımız bu paralarda tüyü bitmemiş yetimin hakkının olduğunu bilmekte ve bu düsturla hareket ettiğimizi de bilmenizi isterim.

 

 

Kıymetli hemşerilerim,

 

           Hayalimizdeki Gülşehir için Pazar Günleride dahil gece gündüz demeden çalışıyoruz. İlçemizde yaşayan herkesin hayatını kolaylaştıracak, yaşam kalitesini arttıracak, daha mutlu yaşamasını ve daha çok gülümsemesini sağlayacak hizmetler sunmak en büyük önceliğimizdir. Medeniyet yolunun üç ana başlığı insan, demokrasi ve şehirdir. İlçemizi kalkındırıp güzelleştirirken insan ve demokrasiye de büyük önem verdik.

          Bu yolda belediyemizin kurumsallaşma temellerini attık. Geçmişten gelen vergi, sigorta primi, emekli sandığı ve medaş borçlarını yapılandırdık, hem bu yapılandırmayı öderken, yenilerinide süresi içerisinde ilgili kurumlara ödüyoruz şu anda hiçbir kamu kurum ve kuruluşuna süresi geçmiş borcumuz yoktur.  On yıldır kullanılmayan personel izinlerini kullandırarak personelimizin 2015 yılına kadar olan izinlerini kullandırmış olduk. Aynı zamanda personel işe giriş ve çıkışları ile izin kullanımlarını kayıt altına aldık.belediyemizi yatırım yapılabilir hale getirmek için 30 yılını tamamlamış 6 personelimize belediye meclis kararımıza istinaden emekli sandığının ödediği emekli ikramiyesine ilaveten 10.000.- TL belediye bütçesinden ödeme yaparak emekli olmalarını sağladık. Dönemimizden önceki on yıldır ödenmeyen işçi ikramiyelerimizi ödeyerek işçilerimizi sevindirdik. Önceleri taşeron şirkete %15 kar payı verilerek işçi istihdam edilirken taşeronu kaldırdık. Aynı işi 0 maliyet ile belediyemize ait olan şirketimiz tarafından gerçekleştirmekteyiz. Personellerimizin görüşlerine değer verdik. Onların fikirlerinden faydalanarak iş verimini arttırıp yönetime onların da katılmalarını sağladık.

 

 

30.09.2014 tarihinden sonra Ulaştırma Bakanlığınca resmi plakalı araçlarla yolcu taşımanın yasaklamasının ardından belediye şirketimizce 5 adet Mercedes marka araçla Gülşehir Nevşehir arasındaki yolcu taşımacılığını başarı ile yaparak bu konuda rol model olduk ve bir çok belediyeye öncülük ettik. Gülşehir halkını eski, güvensiz, klimasız ve ayakta yolculuk yapmaktan kurtarıp çoğu kişinin “yapamazsınız” dediği modern taşımacılığı ilçemize getirdik.

        

          Dönemimizden önce parasızlık nedeniyle tamir ettirilemeyen, atıl bırakılan kum ocağına ait kepçemizi göreve geldiğimiz ay tamir ve bakım yaptırarak hizmete sunduk. Akaryakıt (76.483), ve vergi (183.510.)TL borçlarını dahi ödeyemez şekilde devraldığımız kum ocağı işletmesinin bu borçlarını ödeyip üstüne seksen tonluk tam otomatik tır kantarı alarak işletmeyi, şeffaflaştırıp kum satışlarını kayıt altına almayı başardık. Ayrıca en moderninden iş makinesi (Bomm) satın aldık.

 

          İki yıl öncesinde Gülşehir için hayal olan onlarca konuyu gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Gülşehir’de olmaz denilen işler oldu, yapılamaz denilen plan ve yatırımlar bir bir gerçekleşmeye başladı. Göreve geldiğimizde şehrimizin sayısal imar planı, kanalizasyon planı ve su alt yapısı projeleri dahi yoktu. Şimdi ise bu planları çizdirdik ve 300 km.lik  alt yapı işlerine başlamak için gün sayıyoruz. Alt yapıdan sonra Nevşehir caddesi ve Kızılırmak caddelerinde sıcak asfalt çalışması yarak modernliğimizi ortaya koymaya çalışacağız.

        Gülşehir MYO dan sanayi camisine kadar 2metrelik yürüyüş yolu 2.50 cm yeşil alan çalışması ve 3 metrelik kaldırım ile yine çevre yolumuzun şehir tarafına 2.60 cm geliş- gidişli bisiklet yolu, ve 3 metrelik renkli kaldırım taşı ile açıksaraya kadar ulamak istiyoruz.

        2.100.000.-tl lik elektronik temiz su sayacı satın alarak su ve personel tasarrufu sağlayarak kiracı ev sahibi kavgasına son verdik. Ayrıca su kaynaklarımız ile su depolarımız arasına radyo frekanslı hatlar yerleştirilerek kaynaklardan depolara gönderilen suyun boşa gitmesi ile elektirik ve personel tasarrufu sağladık.

Çok Değerli Gülşehir’li Hemşerilerim;

       Bizden önce iki defa denenmesine rağmen ulaşılamayan doğalgaz abone sayısına, siz değerli halkımızın destekleriyle başardık. Bu konuda ve BOTAŞ’a müracaatımızı Nevşehir Valiliği kanalı ile 10.12.2015 Tarih ve 35238 sayı ile yaptık. Bu konuda artık BOTAŞ’ın dağıtım ihalesi yapılması beklenmektedir.

       Su ve eleman tasarrufu sağlamak, kaçak su kullanımının önüne geçmek ve su tüketiminden kaynaklı ev sahibi kiracı kavgasına son vermek için 2 milyon100bin TLlik elektronik su sayacı işini başarı ile tamamladık,.   

 

         HES barajının yapılmasıyla ilçemizin kanalizasyon alt yapısının çalışmaması neticesi şehrimiz kanalizasyon kokusuna esir düşmüş, sadabad parkımız sular altında kalmıştı. Şehirden gelen kanalizasyon şebekesini arıtmak için flayt marka 3 adet motor alarak  ilçemizi pis kokudan kurtardık.

Parkımızın içerisinde bulunan 500m boyundaki bataklık halinde devraldığımız kanalımızın kenarlarını doğal taşlarla örerek kanalımıza güzel bir görünüm kazandırdık. Parkımızda bulunan süs havuzlarımızın tabanına renkli beton atıp kenarlarını doğal taşlarla kapladık. Havuz ve çevresinin görünümünü baştan aşağıya yenileyerek su ve ışık gösterileri ile bu alanı cazibe merkezi haline getirdik. Pek yakında parkımızda bulunan düğün salonu ve kafeteryayı faaliyete geçirerek bölgenin en gözde çehresini hizmetlerinize sunmak için çalışmalar yapıyoruz. Parkımıza 10 bin adet lale ve  bin adetlik de gül bahçesi oluşturarak kendi bitkimizi üretmenin ilk adımlarını burada attık. Yap-İşlet-Devret modeli ile yaptırdığımız halı sahamız inşallah mayıs ayı içerisinde spor severlerin hizmetine sunulacaktır. Şehrimizde bulunan 5 adet çocuk parklarımıza her biri 30.000TL olan oyun grupları ve spor (fitness) aletleri  yerleştirdik, bununla da yetinmeyerek 4 adet yeni park inşa edip çocuklarımızın sevincine sevinç kattık. Kurşunlu Camiimiz önünde aydınlatması, yeşili, havuzu ve kamelyalarıyla insanlarımızın oturup hoşça vakit geçirebileceği Karavezir parkı adı altında güzel bir alan oluşturduk.

 

        Şehir kulübümüzü baştan aşağı yeniledik. Çat yolunda yaptığımız sıcak asfalt çalışması ile Gülşehir’i sıcak asfaltla tanıştırdık.  Sanayi kavşağından başlayan yeşil alanımızı Açıksaray kavşağının da ilerisindeki kum yolu ayrımına taşıyarak buradan şehrimize girenleri selamlayan bir yeşillik ihdas ettik. Gülşehir’imizden tuzköy havalimanına kadar sağlı sollu yol kenarı ve orta refuju ağaca boğduk. Hiç kimsenin aklına gelmediği mezarlıklarımıza kilitli parke döşeyerek atalarımıza olan saygımızı ortaya koyduk.

 

         İlçemiz hinterlandında bulunan arsenik arıtma cihazlarımızın tamir ve bakımları yapılarak halkımıza temiz ve sağlıklı su içirmeye başladık. Şehrimizin içinden geçen öz kenarına başından sonunda kadar beton hatıl, üzerine DSİ tarafından yapılan çelik korkuluklarla da öz kenarı güzelleşip güvenli hale getirilmiş oldu.

 

         Hizmetlerimizde engelli kardeşlerimizi de unutmayarak sosyal sorumluluk projesi kapsamında Japonya Büyükelçiliği ile ortak otizmli çocuklar bakım yurdunun inşaatını tamamladık yakın bir zamanda da açılışını yapacağız. 8 ülkeden sporcuların katılımıyla gerçekleşen oryantiring müsabakasını ilçemizde düzenledik. Böylece bu sporun ilçemize gelmesine ön ayak olduk. Halı saha yapımı ve  Şu anda lider durumda olan Gülşehir Belediye Sporumuza maddi ve manevi desteklerimizi vererek gençlerimizede önem verdiğimizi kanıtladık.  Geleneksel hale getirdiğimiz ve halımızın kaynaştığı iftar yemeği ve eğlence programları düzenleyerek sosyal etkinlikler gerçekleştirdik. İlçemizdeki tüm minareleri renk renk aydınlatarak camilerimize güzel bir görünüm kazandırdık.

 

         Tasarruflarımızın meyvesi olarak tamamı peşin para ile 379.500 TL ödeyerek ilçemize bir büyük çöp kamyonu, iki adet traktör ve sinek ilaçlamada kullanılmak üzere bir adet de çift kabin pikap alarak siz değerli halkımızın hizmetlerine sunduk. 

 

           2013 yılında Yahyalı Kapuzbaşı şelalelerinde meydana gelen talihsiz trafik kazası için güvence hesabına 1 milyon 250 bin TL peşin para ödedik. Karacaşar ve Tuzköy mahallelerimizin 2014 yılına kadar ödenmeyen ve mahkeme kararına bağlanan 280 bin TL elektrik borcunu 141 bin TLye uzlaşarak ödedik. Yine bu iki beldemize ait kurulduklarından beri ödenmeyen vergi, ssk ve emekli sandığı primleri yapılandırılarak ödenmektedir. Yine bu iki  mahallemizin bizden önce çalışmayan temiz su arıtma cihazlarını çalıştırdık. Karacaşar ve Tuzköy mahallelerimizin Kurulduklarından beri çöp döktükleri vahşi çöp alanlarını ıslah ettik, yine bu iki mahallelerimizde meydan düzenlemeleri yaptık. Tuzköy afat evleri cami yanında, yeşil alanıyla, yürüyüş yoluyla, çocuk oyun parkı ve fitness aletlerininde içinde bulunduğu çok güzel bir park ihdas ettik, yakın bir zamanda aynı çalışmaları Karacaşar mahallemiz için de planladık. Yine önümüzdeki dönem içinde sadabad parkı giriş kapısı karşısına 3 siteden oluşan 92 adet lüx daire ile çalışanlar mahallemiz aziz dimitris kilisesi üst tarafına Kızılırmak’a hakim bir yere konuşlandıracağımız dar gelirli vatandaşlarımız için 200 adet 99 m den oluşacak sosyal konutlar yapmayı planlamaktayız.

 

 

         Her zaman halkımızın arasında olduk, acısını paylaşarak azalttık, mutluluğunu paylaşarak çoğalttık. Biz yorulmuyoruz. Hedeflerimize ulaşmak için yaz kış, gece gündüz demeden çalışıyoruz. Hafta sonu ve diğer tatil günlerimizi bile hiç düşünmeden ilçemiz için çalışarak geçiriyoruz. Gülşehir’imizin çehresini değiştirecek plan ve projeler üretiyoruz. Gülşehir’imize hizmet etmekten mutlu ve kıvançlıyız. Hızlı kalkınma, planlı büyüme, kurumsallaşma yolunda  göstermiş olduğumuz çabada her zaman destek olan Gülşehir’in yüreği sevgi dolu siz güzel insanlarına teşekkür ediyorum. Gülşehir’i çok seviyoruz ve sizin için çalışıyoruz.

                                                                                                                                                                                 Vahdi ARISOY

                                                                                                                                                                       Gülşehir Belediye Başkanı

VAHDİ ARISOY

Gülşehir Belediye Başkanı

Etkinlik Takvimi

İLETİŞİM BİLGİLERİ

Adres   : KARAVEZİR MAHALLESİ KIZILIRMAK CADDESİ, 50900 Gülşehir / NEVŞEHİR

Telefon : (0384) 411 3003
Faks : (0384) 411 3905