BAŞKAN ARISOY’DAN ÖĞRETMENLER GÜNÜ MESAJI

BAŞKAN ARISOY’DAN ÖĞRETMENLER GÜNÜ MESAJI

BAŞKAN ARISOY’DAN ÖĞRETMENLER GÜNÜ MESAJI

 Başkan Arısoy, "Öğretmenlerimiz ülke geleceğine yön verecek nesillerin yetişmesinde, kutsal bir vazifeye sahiptir" dedi.

 

Başkan Arısoy mesajında, öğretmenlerin yetiştirdiği öğrenciler ile ülke geleceğinde iz bırakan isimsiz kahramanlar olduğunu söyledi. Başkan Arısoy, "Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk'ün Başöğretmen unvanı ile Millet Mekteplerinin temelini attığı 24 Kasım aynı zamanda Türk milletinin muasır medeniyet seviyesine yükselme hedefinin başlangıç tarihidir" dedi. Bir ülkenin ancak kültür, bilgi ve eğitim donanımlı nesillerle gelecekte var olabileceğine vurgu yapan Başkan Arısoy, "Düşünebilen, üretebilen, kendine güvenli ve başarılı bir toplumun temelinde öğretmenlerimizin imzası vardır. Öğretmenlerimiz ülke geleceğine yön verecek nesillerin yetişmesinde, kutsal bir vazifeye sahiptir" dedi. 

Türkiye'yi çağdaş medeniyetler seviyesine çıkarmak için canla başla çalışan öğretmenlerimizin, 24 Kasım Öğretmenler Günü'nü kutlarken "Başta Başöğretmenimiz Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, ebediyete intikal etmiş tüm öğretmenlerimize Allah’tan rahmet, hayatta olan öğretmenlerimize ise sağlıklı ve uzun ömürler diliyorum" diye konuştu. 

VAHDİ ARISOY

Gülşehir Belediye Başkanı

Etkinlik Takvimi

İLETİŞİM BİLGİLERİ

Adres   : KARAVEZİR MAHALLESİ KIZILIRMAK CADDESİ, 50900 Gülşehir / NEVŞEHİR

Telefon : (0384) 411 3003
Faks : (0384) 411 3905