BELEDİYEMİZ HALK KONSERİ PROGRAMI DÜZENLEDİ...

BELEDİYEMİZ HALK KONSERİ PROGRAMI DÜZENLEDİ...

BELEDİYEMİZ HALK KONSERİ PROGRAMI DÜZENLEDİ...

      Gülşehir Belediyesi tarafından 28 Temmuz 2017 Cuma günü saat 20:00 ‘de İlçemiz Sadabad parkında Halk Konseri programı düzenledi.

 

      Belediyemizin kültür etkinliği kapsamında düzenlediği konserde Küçük İbo, Hazal ve Tuncer Bal sahne aldı.

  

      28 Temmuz günü düzenlenen Halk Konserine katılanlar etkinlik alanını tamamen doldurdu. Yoğun ilgiyle izlenen sanatçılar kendilerini ilçe halkıyla buluşturan Belediye Başkanımız Sn. Vahdi Arısoy’a teşekkür etti.

 

      Belediye Başkanımız Vahdi Arısoy," Sosyal etkinliklere önem vererek ilçemizde insanlarımızın kaynaşması, birlik ve beraberliğin sağlanması için Gülşehir Belediyesi olarak bu programı organize ettik. Gerek kültürel, gerek sosyal programlar ve diğer alanlardaki hizmetlerimiz ile gece gündüz her zaman sizlerin yanında olacağız

Muhterem Hemşerilerim,

        Bu makama seçildikten sonra bizlere oy veren vermeyen, siyasal düşüncesine bakılmaksızın herkese aynı yakınlıkta olduk ve olmaya da devam edeceğiz. Belediye yalnız başkan ve ekibinin değil hepimizin belediyesidir. Belediyemizde ben dahil  herkesin payı 12219 da 1 dir. Hiç kimsenin payı bir diğerinden fazla değildir. Yaşlı, genç, zengin, fakir hepimizin hissesi eşittir. Bu nedenle çalışmalarımızda önceliğimiz toplumun büyük katmanlarına ulaşmak, kıt kaynaklarımızla daha çok kişiye hizmet götürmektir. Borca batık bir belediye devraldığımız hepinizin yüksek malumlarıdır. Biraz sonra aşağıda arz edeceğim hizmet ve yatırımların kaynağını tasarruf politikamız ve mal alımında gösterdiğimiz titizliğimizle bulduk.

Benim siz değerli vatandaşlarımızdan istirhamım şahsi menfaatleriniz için değil toplum menfaati için belediyemize öneri getirmekten çekinmemenizidir. Harcadığımız bu paralarda tüyü bitmemiş yetimin hakkının olduğunu bilmekte ve bu düsturla hareket ettiğimizi de bilmenizi isterim.

Kıymetli hemşerilerim,

 Hayalimizdeki Gülşehir için Pazar Günleri de dahil gece gündüz demeden çalışıyoruz. İlçemizde yaşayan herkesin hayatını kolaylaştıracak, yaşam kalitesini arttıracak, daha mutlu yaşamasını ve daha çok gülümsemesini sağlayacak hizmetler sunmak en büyük önceliğimizdir. Medeniyet yolunun üç ana başlığı insan, demokrasi ve şehirdir. Altyapı ve üstyapı yatırımlarıyle İlçemizi  güzelleştirirken insan ve demokrasiye de büyük önem verdik.

 Bu yolda belediyemizin kurumsallaşma temellerini attık.

Geçmişten gelen, vergi, sigorta primi, emekli sandığı ve medaş borçlarını yapılandırdık, hem bu yapılandırmayı öderken, yenilerini de süresi içerisinde ilgili kurumlara ödüyoruz şu anda hiçbir kamu kurum ve kuruluşuna vadesi geçmiş borcumuz yoktur.  On yıldır kullanılmayan personel izinlerini kullandırarak personelimizin 2016 yılına kadar olan izinlerini kullandırdık. Aynı zamanda personel işe giriş ve çıkışları ile izin planlaması yaparak, izin kullanımlarını kayıt altına aldık.  belediyemizi yatırım yapılabilir hale getirmek için 30 yılını tamamlamış 6 personelimize belediye meclis kararımıza istinaden emekli sandığının ödediği emekli ikramiyesine ilaveten 10.ar binTL teşvik pirimi ödeyerek emekli olmalarını sağladık. Bu tarihe kadar 9 işçi personel ve 10 memur statülü personelimizi emekli ederek emekli ikramiyelerini gecikmeksizin ödedik. Dönemimizden önceki on yıldır ödenmeyen işçi ikramiyelerimizin zaman aşımı göz önünde bulundurularak 5 yıllık bölümünü ödeyerek işçilerimizi sevindirdik. Kurulduğu günden beri ödenmeyen, Tuzköy ve Karacaşar Belediyelerinin SGK, Emekli Sandığı, TEDAŞ-MEDAŞ ve vergi borçlarını yapılandırarak ödemeye devam etmekteyiz.

 Önceleri taşeron şirkete %15 kar payı verilerek işçi istihdam edilirken taşeronu kaldırdık. Aynı işi 0 maliyet ile belediyemize ait olan ulaşım ltd. şirketimiz yapmaktadır. Personellerimizin görüşlerine değer verdik. Onların fikirlerinden faydalanarak iş verimini arttırıp yönetime onların da katılmalarını sağladık.

      30.09.2014 tarihinden sonra Ulaştırma Bakanlığınca resmi plakalı araçlarla yolcu taşımanın yasaklamasının ardından belediye şirketimizce 5 adet Mercedes marka araçla Gülşehir Nevşehir arasındaki yolcu taşımacılığını başarı ile yaparak bu konuda rol model olduk ve bir çok belediyeye öncülük ettik. Gülşehir halkını eski, güvensiz, klimasız ve ayakta yolculuk yapmaktan kurtarıp çoğu kişinin “yapamazsınız” dediği modern taşımacılığı ilçemize getirdik.

          İki yıl öncesinde Gülşehir için hayal olan onlarca konuyu gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Gülşehir’de olmaz denilen işler oldu, yapılamaz denilen plan ve yatırımlar bir bir gerçekleşmeye başladı. Göreve geldiğimizde şehrimizin sayısal imar planı, kanalizasyon planı ve su alt yapısı projeleri dahi yoktu. Şimdi ise bu planları çizdirdik, parsel bağlantıarı hariç 78 km kanalizasyon ve 72 km Temiz su isale hattı yapıyoruz. Muhterem hemşerilerim;

Alt yapı nedeni ile tozda, dumanda kaldığımız Araçlarımızın amortisörlerinin bozulduğu tarafımızdan bilinmektedir. Bu konuda anlayışınıza ihtiyacımız vardır. 70 yıldır yapılmayan alt yapıyı yapıyoruz. Üstelik de Gülşehirimizin tamamında Kanalizasyon, Temiz Su ve Doğal Gaz çalışması aynı anda yapılmaktadır. Bazı sıkıntıların olması doğaldır çünkü bu işlemin havayi hattı yoktur. Gülşehirimizi güzelleştirmek gelecek nesillerimize iyi bir miras bırakmak için bu toza topraga katlanmak zorundayız. Anlayışınız için tekrar teşekkür ediyorum.

        Kum Yolu göbeğine ağaçlandırma, Nevşehir çevre yoluna Leylandi, Berberis, Taflan, Gold Raider olmak üzere bitki ile yıldız motifli göbek yapılmıştır. TOKİ Orta refujlarını güller ile donatarak gül bahçesi oluşturduk.  Ayrıca Havalimanı protokol yolu üzerine kaldırım çalışması, çim ve güllerle donatılmış yeşil alan ve bu alanın led ışıklandırmasını yaparak  şehrimizin giriş ve çıkışlarını  güzelleştirdik.

        2.100.000.-tl lik elektronik temiz su sayacı satın alarak, kaçak suyun önünü kestik, su ve personel tasarrufu sağladık.

         Çok Değerli Gülşehir’li Hemşerilerim;

             Sadabad Parkımızın içerisinde bulunan 500m boyundaki bataklık halindeki su kanalımızın kenarlarını doğal taşlarla örerek kanalımıza güzel bir görünüm kazandırdık. Parkımızda bulunan süs havuzlarımızın tabanına renkli beton atıp kenarlarını yine doğal taşlarla kapladık. Havuz ve çevresinin görünümünü baştan aşağıya yenileyerek su ve ışık gösterileri ile bu alanı cazibe merkezi haline getirdik. Bu alanda düğün salonu ve kafeteryayı faaliyete geçirdik.

Şehrimizde bulunan 5 adet çocuk parklarımıza her biri 30.000TL olan oyun grupları ve (fitness) aletleri  yerleştirdik, bununla da yetinmeyerek 4 adet yeni park inşa edip çocuklarımızın sevincine sevinç kattık. Kurşunlu Camiimiz önünde aydınlatması, yeşili, havuzu ve kamelyalarıyla insanlarımızın oturup hoşça vakit geçirebileceği Karavezir parkı adı altında güzel bir alan oluşturduk.

   Şehir kulübümüzü baştan aşağı yeniledik. Tuzköy afad evler cami, Karacaşar Merkez cami, Açıksaray camii ve oruç reis mahallelerimizde bulunan camilerimizin şadırvan, tuvalet ve çevre düzenlemesi ile Mezarlıklarımıza kilitli parke döşedik, taziye evimizdeki Türk büyüklerinin büstlerini yeniledik ve ayrıca Kurşunlu Camimizin çevre düzenlemesini andezit taşlarla  yaparak, dinimize, atalarımıza ve ejdadımıza olan saygımızı ortaya koyduk.

Daha önceleri yük asansörü, Pazar arabası ve içini karo sunu yaptığımız Kapalı Pazar yerimize 250.000 TL.lık sandoviç panel alarak çatısını yeniledikten sonra buraya pazarımızı taşıyacağız.  Hizmetlerimizde engelli kardeşlerimizi de unutmayarak sosyal sorumluluk projesi kapsamında Japonya Büyükelçiliği ile ortak otizmli çocuklar bakım yurdunun inşaatını tamamladık. Gülşehir Belediye Sporumuza maddi ve manevi desteklerimizi vererek gençlerimizede önem verdiğimizi kanıtladık takımımızla şampiyonluk kupasını aldık.

      Geleneksel hale getirdiğimiz ve halkımızın kaynaştığı iftar yemeği ve eğlence programları düzenleyerek sosyal etkinlikler gerçekleştirdik. İlçemizdeki tüm camilerin minarelerini renk renk aydınlatarak camilerimize güzel bir görünüm kazandırdık.

   Tasarruflarımızın meyvesi olarak tamamı peşin para ile 379.500 TL ödeyerek ilçemize bir büyük çöp kamyonu, iki adet traktör ve sinek ilaçlamada kullanılmak üzere bir adet de çift kabin pikap alarak siz değerli halkımızın hizmetlerine sunduk. 

 2013 yılında Yahyalı Kapuzbaşı şelalelerinde meydana gelen talihsiz trafik kazası için güvence hesabına 1 milyon 250 bin TL peşin para ödedik. Karacaşar ve Tuzköy mahallelerimizin Kurulduklarından beri çöp döktükleri vahşi çöp alanlarını ıslah ettik, yine bu iki mahallelerimizde meydan düzenlemeleri yaptık. Tuzköy afat evleri cami yanında, yeşil alanıyla, yürüyüş yoluyla, çocuk oyun parkı ve fitness aletlerininde içinde bulunduğu çok güzel bir park ihdas ettik, yakın bir zamanda aynı çalışmaları Karacaşar mahallemiz için de planladık.

             Tüm bu çalışmaları halkımızın destekleri ile belediyemizin tasarrufları ile personellerimizin özverili çalışmalarıyla başardık. Önümüzdeki günlerde Nevşehir göbeğinden ilçemiz adliye sarayına kadar asfalt ihale çalışmalarımız devam etmektedir.  Yine önümüzdeki yılda alt yapı çalışmalarımız devam etmekle birlikte bu altyapısı yapılan alanların kilitli parke taş döşeme işlemi, 1 Milyon TL. lik 400 evler deposunun yeniden yapılması, 5 Milyon TL lik pis su arıtma tesisimizin yeniden yapılması, Enerji Bakanlığından ve TEDAŞ tan müsadesini aldığımız tahmini 5 Milyon TL lik GES projesinin yapımı ve Dar gelirli ailelerimiz için kuracağımız kooperatifimizin yapım çalışmaları önümüzdeki yıllardaki çalışmalarımızın   bazılarındandır.

 Her zaman halkımızın arasında olduk, acısını paylaşarak azalttık, mutluluğunu paylaşarak çoğalttık. Biz yorulmuyoruz. Hedeflerimize ulaşmak için yaz, kış, gece, gündüz demeden çalışıyoruz. Hafta sonu ve diğer tatil günlerimizi bile hiç düşünmeden ilçemizi geleceğe hazırlıyoruz. Gülşehir’imizin çehresini değiştirecek plan ve projeler üretiyoruz. Gülşehir’imize hizmet etmekten mutlu ve kıvançlıyız. Hızlı kalkınma, planlı büyüme, kurumsallaşma yolunda  göstermiş olduğumuz çabada her zaman destek olan Gülşehir’in yüreği sevgi dolu siz güzel insanlarına teşekkür ediyorum.

Birbirinden güzide sanatçılarımız Küçük İbo, Tuncer Bal ve Hazal hanımefendinin sizlere hoşça vakit geçirteceğine inanıyorum. Sanatçılarımıza ilçemize hoş geldiniz diyor siz değerli haziruna iyi eğlenceler diliyorum Allaha emanet olunuz.

 

 

VAHDİ ARISOY

Gülşehir Belediye Başkanı

Etkinlik Takvimi

İLETİŞİM BİLGİLERİ

Adres   : KARAVEZİR MAHALLESİ KIZILIRMAK CADDESİ, 50900 Gülşehir / NEVŞEHİR

Telefon : (0384) 411 3003
Faks : (0384) 411 3905